Bilgi Teknolojisi Ve Bilişim Teknolojisi

Bilişim teknolojisi nedir, ve bilgi teknolojisi nedir şeklindeki sorular, pek çok kişinin aklını karıştırmakla birlikte, temel bilgi teknoloji ders notlarında yer alması sebebiyle, temel bilgi teknolojileri ders notları içerisinde de kendisine yer bulmaktadır. Biz de sizler için, bilişim teknolojisi nedir ve bilgi teknolojisi nedir sorularını kısaca cevaplamaya çalışacağız:

Bilgi teknolojisi nedir? Bilişim teknolojisi nedir? Bu iki sorunun tek bir cevabı vardır. O da: Bilişim sistemleri arasında, bilgisayar tabanlı olanların, bilgisayar donanımlarının, ve yazılım donanımlarının incelendiği bilim dalıdır olarak tanımlanabilir bilişim teknolojisi ve bilgi teknolojisi terimleri. Bilişim teknolojisi ve bilgi teknolojisinde, genel kapsam sadece inceleme de değildir. Uygulamalar, araştırmalar, tasarlamalar, gelişim, yürütme ve yönetme şekilleri de bilişim teknolojisi ve bilgi teknolojisinin uygulama alanları arasında kendisine yer bulmaktadır.
Bilişim teknolojisinin amaçları ve bilgi teknolojisinin amaçları da birbirleri ile aynıdır. Bilişim teknolojisinin amaçları ve bilgi teknolojisinin amaçları şunlardır: var olan bilgiler, bilgisayarlar ve yazılımlar aracılığı ile işlenir, dönüştürülür, saklanır, korunur, gerekli yerlere iletilir; ve istenildiği zaman, aranılan bilgiye erişilir. Bilgi teknolojisinin amaçları; ve bilişim teknolojisinin amaçları, bu hususlara hizmet etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sinbo Saç Maşası İle Daha Güzel Saçlar başlıklı makalemizde kişisel bakım, saç bakımı ve sinbo saç maşası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.