Bilgisayar Terimleri Nelerdir? Bilgisayar Terimleri Sözlüğü

Bu yazımızda sizler için bazı bilgisayar terimlerinden söz etmeye çalışacağız. Bilgisayar terimleri nelerdir diyenlere, bilgisayar terimleri sözlüğü niteliğinde, bazı bilgisayar terimlerini anlatmaya çalışacağız. Bakalım bilgisayar terimleri nelerdir, ve bilgisayar terimleri sözlüğünde, bu bilgisayar terimleri ne anlama gelirler:

Giriş: Bilgisayar terimleri arasında yer alan giriş, bilgisayara, bilgisayar tarafından sağlanan, ya da bilgisayar kullanıcısı tarafından kullanılan veriler olarak bilgisayar terimleri sözlüğünde kendisine yer bulmuştur. Bilgisayar terimleri arasında yer alan giriş ile, bilgisayara gönderilen veriler, komut olabileceği gibi, ses sinyalleri, sözcükler, harfler, ya da rakamlar olabilmektedir. Bilgisayara gönderilen veriler, yani bilgisayara yapılan giriş, bilgisayara, bilgisayarın giriş birimleri sayesinde gönderilmektedir.
İşlem: Bilgisayar terimleri arasında yer alan işlem, bilgisayar terimleri sözlüğüne göre şu şekilde tanımlanmaktadır: Bilgisayara girişi yapılan veriler, bilgisayarda bulunan programın yetenekleri kapsamında, ve bilgisayar kullanıcısının amaçları doğrultusunda, çeşitli aşamalardan geçirilerek sonuçlandırılır, işte bilgisayar terimleri arasında yer alan işlem, bilgisayar terimleri sözlüğünde bu şekilde tanımlanmaktadır.
Bellek: Bilgisayar terimleri nelerdir denildiğinde, karşımıza bellek de çıkmaktadır. Bilgisayar terimleri arasında yer alan bellek, bilgisayar terimleri sözlüğünde şu şekilde tanımlanmaktadır: Bellek: Bilgisayara gönderilen verilerin depolandığı alan olmakla birlikte, bellek aynı zamanda, işlemden geçirilerek işlenen verilerin de depolandığı alan olarak tanımlanmaktadır…
Çıkış: Bilgisayar terimleri arasında yer alan çıkış ise, bilgisayar terimleri sözlüğünde şu şekilde tanımlanmaktadır: Bilgisayara gönderilen verilerin işlenmesi ile elde edilen işlem sonuçlarının, yazı, resim, grafik, tablo, ses; ya da benzeri bir şekilde, ekrandan izlenmesi, hoparlörden dinlenmesi, ya da yazıcıdan alınması işlemine çıkış adı verilmektedir. Bilgisayar terimleri arasında yer alan çıkış, bilgisayar çıkış birimleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sinbo Saç Maşası İle Daha Güzel Saçlar başlıklı makalemizde kişisel bakım, saç bakımı ve sinbo saç maşası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.