Bilgisayarın Geçmişi Ve Bilgisayarın Gelişim Süreci


Bu yazımızda sizlere, bilgisayarın gelişimi, bilgisayarın gelişim süreci, ve bilgisayarın geçmişten günümüze gelişimi gibi konularda kısa bilgiler vermeye çalışacağız. Bilgisayarın geçmişi hakkında bilgi sahibi olduğunuzda, biraz şaşıracağını düşünüyoruz, çünkü bilgisayarın gelişimi, günümüzde olduğu gibi, bilgisayarın geçmişinde de oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşerek, bilgisayarlar, kelimenin gerçek anlamıyla evrime uğradı… İşte bilgisayarın gelişimi, bilgisayarın gelişim süreci, bilgisayarın geçmişten günümüze gelişimi, ve bilgisayarın geçmişi ile ilgili bilgiler:


Bilgisayarın geçmişine baktığımızda, bilgisayarın gelişiminin, ve bilgisayarın gelişim sürecinin ne kadar hızlı olduğunu, aslında oldukça net bir şekilde görebiliriz… Şöyle ki: bilgisayarın geçmişinde, 20. yüzyılın ortalarında, bilgisayarların büyüklüklerinin, ortalama bir oda büyüklüğünde olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bu bilgisayarlar, bilgisayarların geçmişine bakmaya devam ettiğimizde, günümüz bilgisayarlarından yüzlerce kat daha fazla güç de harcamaktaydılar.
Bilgisayarın geçmişinden sonra, bilgisayarın gelişimi, ve bilgisayarın gelişim sürecine bakmaya devam ettiğimizde, bilgisayarın geçmişten günümüze gelişimini düşünecek olursak, 21. yüzyılın başlarında bulunduğumuz bu yıllarda, bilgisayarların, bir kol saatinin içerisine sığacak küçüklükte bir pil ile çalıştığını görüyoruz. Günümüzde bilgisayar kullanımı, çağın bir gereksinimi olarak, insanlar tarafından algılanmaktadır, şöyle ki, kişisel bilgisayar kavramı günümüzün en önemli kavramlarından bir tanesi iken, taşınabilir bilgisayarlar da, günümüzün en çok tercih edilen bilgisayar çeşitleri arasında kendilerine yer bulmaktadırlar.
Bilgisayarın geçmişi, bilgisayarın gelişimi, bilgisayarın gelişim süreci, ve bilgisayarın geçmişten günümüze gelişimine baktığımızda, günümüzde bilgisayarın kullanım olarak oldukça yaygın olduğunu görüyoruz, ve bu durum bize, bilgisayarın gelişim sürecinin ne denli hızlı gerçekleştiğinin en önemli kanıtı olduğunu gösteriyor…

Konu etiketleri:bilgisayarın geçmişten günümüze gelişimi, bilgisayarın geçmişi, geçmişten gunumuze bilgisayar gelisimi, bilgisayarın geçmişten günümüze gelişimi resimli, bilgisayarın geçmişten günümüze gelişi, bilgisiyarın geçmişi, geçmişten günümüze bilgisayar çeşitleri, bilgisayarın geçmişten günümüze çeşitleri nelerdir, geçmişten günümüze bilgisayar oyunları hakkında kısaca yazı, bilgisayarın geçmişten günümüze değişimi

5 yorum yapılmış »

 • Anonim demiş ki:

  hic bir sey anlamadim

 • hasan demiş ki:

  teşekürler

 • ßüşra demiş ki:

  saolun

 • ada demiş ki:

  değişik bir anlam içeriyor

 • aliberk demiş ki:

  çok iyianlatamamışsınız kötü

Yorum yapmak ister misiniz?!