Bilgisayarın Geçmişi Ve Bilgisayarın Gelişim Süreci

Bu yazımızda sizlere, bilgisayarın gelişimi, bilgisayarın gelişim süreci, ve bilgisayarın geçmişten günümüze gelişimi gibi konularda kısa bilgiler vermeye çalışacağız. Bilgisayarın geçmişi hakkında bilgi sahibi olduğunuzda, biraz şaşıracağını düşünüyoruz, çünkü bilgisayarın gelişimi, günümüzde olduğu gibi, bilgisayarın geçmişinde de oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşerek, bilgisayarlar, kelimenin gerçek anlamıyla evrime uğradı… İşte bilgisayarın gelişimi, bilgisayarın gelişim süreci, bilgisayarın geçmişten günümüze gelişimi, ve bilgisayarın geçmişi ile ilgili bilgiler:

Bilgisayarın geçmişine baktığımızda, bilgisayarın gelişiminin, ve bilgisayarın gelişim sürecinin ne kadar hızlı olduğunu, aslında oldukça net bir şekilde görebiliriz… Şöyle ki: bilgisayarın geçmişinde, 20. yüzyılın ortalarında, bilgisayarların büyüklüklerinin, ortalama bir oda büyüklüğünde olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bu bilgisayarlar, bilgisayarların geçmişine bakmaya devam ettiğimizde, günümüz bilgisayarlarından yüzlerce kat daha fazla güç de harcamaktaydılar.
Bilgisayarın geçmişinden sonra, bilgisayarın gelişimi, ve bilgisayarın gelişim sürecine bakmaya devam ettiğimizde, bilgisayarın geçmişten günümüze gelişimini düşünecek olursak, 21. yüzyılın başlarında bulunduğumuz bu yıllarda, bilgisayarların, bir kol saatinin içerisine sığacak küçüklükte bir pil ile çalıştığını görüyoruz. Günümüzde bilgisayar kullanımı, çağın bir gereksinimi olarak, insanlar tarafından algılanmaktadır, şöyle ki, kişisel bilgisayar kavramı günümüzün en önemli kavramlarından bir tanesi iken, taşınabilir bilgisayarlar da, günümüzün en çok tercih edilen bilgisayar çeşitleri arasında kendilerine yer bulmaktadırlar.
Bilgisayarın geçmişi, bilgisayarın gelişimi, bilgisayarın gelişim süreci, ve bilgisayarın geçmişten günümüze gelişimine baktığımızda, günümüzde bilgisayarın kullanım olarak oldukça yaygın olduğunu görüyoruz, ve bu durum bize, bilgisayarın gelişim sürecinin ne denli hızlı gerçekleştiğinin en önemli kanıtı olduğunu gösteriyor…

Bir önceki yazımız olan Sinbo Saç Maşası İle Daha Güzel Saçlar başlıklı makalemizde kişisel bakım, saç bakımı ve sinbo saç maşası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sohbete katılın

6 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.