İletişim Teknolojisi Araçları Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere iletişim teknolojileri nelerdir, teknolojik iletişim araçları nelerdir, iletişim teknolojisi araçları nelerdir, iletişim teknoloji araçları… gibi konularda bilgi vermeye çalışacağız. Daha önceki yazılarımızda iletişim teknolojisi nedir sorusunun yanıtlarını farklı şekillerde vermiştik. Bu yazımızda ise, belirtmiş olduğumuz gibi iletişim teknoloji araçlarını anlatmaya çalışacağız…

Günümüzde, iletişim teknolojileri ile bilgisayar teknolojileri, teknik olarak birlikte düşünülmektedir. Gelişen iletişim teknolojileri dolayısı ile, üretimde meydana gelen etkinlik artışı, hem zamandan kazanılmasını olanaklı hale getirmiştir; hem de verimliliğin artışına neden olmuştur.
İletişim teknolojileri nelerdir sorusunu sorduğumuzda ise, hem iletişimi, hem de bilginin işlenmesi, ve iletilmesini sağlayan araçlardan söz etmek gerekmektedir. Bu bilgiyi göz önünde bulundurarak, teknolojik iletişim araçları nelerdir sorusunun yanıtlarını vermeye şu şekilde başlayabiliriz: fotokopi, matbaa, yazıcı, DVD, VCD, CD-ROM, amplifikatör, video projektör… Ancak, teknolojik iletişim araçları sadece bunlarla sınırlı değildir.
İletişim teknolojisi araçları nelerdir sorusunu bir sefer daha sorup, yanıtlarımızı vermeye devam ettiğimizde, video kamera, video çalar, modem, bilgisayar, trunk telsiz, telsiz, GSM, çağrı cihazı… İletişim teknoloji araçlarını saymaya kaldığımız yerden devam etmek istersek, uzaktan kumanda, kablolu televizyon, interaktif televizyon, uydu, televizyon, radyo, teleks… İletişim teknolojileri nelerdir sorusunun yanıtı o kadar geniş bir alana yayılmıştır ki, bu yanıtlar, iletişim teknolojilerini anlatmaya yetmemektedir. O halde, teknolojik iletişim araçlarını saymaya devam edelim: faks, telefon, telgraf..
iletişim teknolojisi araçları nelerdir sorusunun yanıtını özetle şu şekilde vermemiz olanaklı: enformasyon basım ve yayım, iletişim, telekomünikasyon; ve iletim kelimelerinin tamamı ile ilgisi bulunan kavramlar olarak sıralanabilir…

Bir önceki yazımız olan Sinbo Saç Maşası İle Daha Güzel Saçlar başlıklı makalemizde kişisel bakım, saç bakımı ve sinbo saç maşası hakkında bilgiler verilmektedir.

“İletişim Teknolojisi Araçları Nelerdir?” için 82 yorum

  1. saol ya tesekkur ederım cok ıyı yorumlanmıs betımlenmıs tam olarak bizim yas gruplarımız saolun

  2. bence çok kötü anlatmışlar biz orda iletişim alanında kullanılan teklenojik ürün dedik o bize bunu veriyor. arkadiş yaaaaaaaaa

  3. Bilgi ve iletişim teknolejilerinin zararları yokmu acil lazım performansım varrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.