Mavi Işık Teknolojisi İle Sağlıklı Yaşam

Yeni üretilen buzdolaplarında bir mavi ışık teknolojisi özelliği bulunmaktadır. Mavi ışık teknolojisi ile buzdolabınızda sakladığınız meyve ve sebzeler, siz onları tüketinceye kadar, buzdolabında değil de, doğal ortamlarındaymış gibi fotosentez yapmaya devam ederler; yani bir nevi beslenirler; doğal olarak, buzdolabınızda mavi ışık teknolojisi varsa, buzdolabında saklayacağınız meyve ve sebzelerde bozulma problemi yaşamayacaksınız demektir.

Mavi ışık teknolojisi Türkiye’ye ilk olarak Arçelik ile gelmiştir. Arçelik reklam panosuna baktığınızda karşınıza: bir dolmalık biber çıkıyor; yaşasın biber yaşasın mavi ışık sloganı ile Türkiye’ye tanıtılan mavi ışık teknolojisi sayesinde, meyveler ve sebzeler daha uzun süre canlı kalabiliyor.
Mavi ışık teknolojisi sayesinde yiyeceklerin içeriklerinde bulunan C vitamini de daha uzun süreli korunma altına alınıyor. Çünkü bilindiği gibi C vitamini hemen tükenen bir vitamindir; fakat mavi ışık teknolojisi sayesinde, C vitamininin tükenmesi gibi bir durum söz konusu olmuyor; çünkü içeriğinde C vitamini bulunduran meyveler ya da sebzeler, doğal ortamlarındaymış gibi gelişimlerine devam ediyorlar. Mavi ışık teknolojisine sahip olan buzdolaplarını kullanan kişilerin, sağlıklı yaşam adına bir adım daha ilerde olduğunu düşünmekteyiz.
Mavi Işık teknolojisi kullanan buzdolaplarının fiyatlarının, diğer buzdolabı fiyatlarına göre daha yüksek olduğunun da bilinmesi gerekmektedir. Fakat her sene buzdolabı değiştirmediğinizi de göz önünde bulunduracak olursanız, aradaki bir kaç yüz tl sizin için ve sağlıklı yaşam için çok da fazla göze batmasa gerek…

Bir önceki yazımız olan Sinbo Saç Maşası İle Daha Güzel Saçlar başlıklı makalemizde kişisel bakım, saç bakımı ve sinbo saç maşası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.