Dünyanın Hareketleri Olmasaydı Neler Olurdu?

dünyanın günlük hareketi olmasaydıBu yazımızda sizlere, dünyanın günlük hareketi olmasaydı ne olurdu, dünyanın hareketleri olmasaydı ne olurdu; ve dünyanın hareketleri olmasaydı neler olurdu şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de dünyanın günlük hareketi olmasaydı ne olurdu diyorsanız, bilgilerimizin aktarımını sizlere zaman geçirmeden gerçekleştirmeye başlayalım:

Her şeyin öncesinde, dünyanın günlük hareketi olmasaydı, sürekli doğu yönünde, 465 metreye kadar ulaşabilecek olan saniyelik bir hız ile hareket ederdik. Uçağa binmiş olan kişiler, dünyanın günlük hareketi olmasaydı, sadece ilk bir kaç saniye yaşayabilir, sonrasında ise hayatlarını kaybederlerdi.
Dünyanın hareketleri olmasaydı ne olurdu sorusunun yanıtlarına bakmaya devam edecek olursak: rüzgarın hızının çok fazla olacağını da belirtmemiz gerekir; ve bu durum, dünyanın bir an içerisinde yerle bir olmasının sebebi olur. Neden derseniz, rüzgarın hızı, atom bombasının hızından daha fazla olurdu.
Dünyanın hareketleri olmasaydı neler olurdu sorusunun yanıtlarına bakmaya devam ettiğimizde, okyanuslarda dev dalgalar, ve dolayısı ile de tsunamilerin oluşacağını belirtmemiz gerekmektedir.
Dünya kendini güneşin radyoaktif ışınlarından koruyamayacağı için pek çok canlı yok olurdu; bu olmasa dahi, dünyanın bir tarafı sıcak, diğer tarafı ise soğuk nedeniyle dünyanın günlük hareketi olmasaydı yok olurdu…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.