En Hızlı Otomobil: Bugatti Chiron

Bugatti Chiron özellikleriEn hızlı otomobil olduğu söylenen Bugatti Chiron, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı… Firma, bundan önce de en hızlı otomobil ünvanını, Bugatti Veyron ile elinde tutuyordu. Şimdi ise Bugatti Chiron özelliklerinin, bir önceki modelden daha iyi olduğu savunuluyor… Peki en hızlı otomobil ünvanına sahip olan Bugatti Chiron hakkında neler bilmeliyiz? İşte o detaylar:

Bugatti Chiron Özellikleri

1500 Beygir gücüne sahip olan Bugatti Chiron’un 0 – 100 kilometre hızına çıkabilmesi için gereken süre 2.5 saniyeden daha kısa bir zamana denk geliyor. Araç dört adet turbo kompresör ile genişletilmiş şekilde sunuluyor.

Bugatti Chiron’un motoru, Bugatti Veyron’un W16 motorunun baştan tasarlanması ile oluşturulmuş olup, araç, yollarda hız limitinin bulunması halinde saatte 420 kilometre yol alabiliyor; ancak eğer hız limiti bulunmaz ise bu rakamın 460 kilometreyi bulabileceği düşünülüyor.

Bugatti Chiron’un Bugatti Chiron, Veyron’dan daha geniş tasarım, ve daha yüksek performansa sahip, ve aracın genişlemesi için takviyesiz karbon fiber tasarlandığını da belirtmeliyiz. Aracın airbag sisteminde ilk kez titanyum egzoz; ve karbon fiber kullanımı gerçekleştirilmiş durumda.

Bugatti Chiron’un üretimi sadece 500 adet gerçekleştirilecek olup, araçlardan üç tanesi şimdiden satıldı bile… Ve satılan Bugatti Chiron fiyatı 2.400.000£ olarak belirlenmiş durumda…

Bir önceki yazımız olan Samsung s5620 Monte Fiyatı Ve Özellikleri İle Samsung s5620 Monte başlıklı makalemizde samsung s5620 monte, samsung s5620 monte fiyatı ve samsung s5620 monte özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.