Kapsama Alanı Dışında Olmaktan Sat-Fi Cihazı İle Kurtulun

Sat-Fi cihazı nedirSiz de sık sık kapsama alanı dışında sorunu yaşayanlardan mısınız? Özellikle sık sık seyahat edenler, ya da, operatör şebekelerinin az olduğu yerlerde ikamet edenler, kapsama alanı dışında sorununu sık sık yaşamakta, hal böyle olunca da internete girememekte, SMS gönderemeyip sesli arama yapamamakta; ve GPS kullanımı gerçekleştirememekteler. TUBİTAK desteğini alan Türk mühendisler de bu anlamda Sat-Fi cihazını geliştirdiler. Bu yazımızda sizlere, Sat-Fi hakkında bilmeniz gerekenleri, ve telefonunuzu nasıl uydu telefonuna çevirebileceğinizi anlatmaya çalışacağız…

Sat-Fi Cihazı Nedir?

TUBITAK desteği ile Türk mühendisler tarafından geliştirilen Sat-Fi cihazı, akıllı telefonunuzun kapsama alanı dışında olduğu durumlarda ona bağlanmanıza, ve mobil iletişime kaldığınız yerden devam etmenize olanak tanıyan bir cihaz olarak belirtiliyor. Sat-Fi cihazına bağlı olan telefonlar uydu telefonuna dönüştürülüyor. Ancak bir Sat-Fi cihazını kullanabilmek için aynı mekanda, evde, ya da arabada olmak gerekiyor. Toplamda sekiz adet akıllı telefon Sat-Fi cihazına bağlanabilerek, mobil iletişimine kaldığı yerden devam edebiliyor.

Sat-Fi Cihazı Nasıl Kullanılır? İlk olarak, Aralık ayında satışa sunulacak olan Sat-Fi cihazının temin edilmesi gerekiyor. Sonrasında, Google Play Store, ya da Apple Store üzerinden, ücretsiz olarak, Sat-Fi cihazına ait programın yüklenmesi, sonrasında da, Wi-Fi kullanımı aracılığı ile Sat-Fi cihazına bağlanılması gerekiyor. Sat-Fi cihazının kullanımını gerçekleştirerek kapsama alanı dışında sorununu çözen kullanıcılar, kendi aralarında ücretsiz konuşmalar gerçekleştirebiliyorlar.

Sat-Fi Cihazı İle Neler Yapılabilir?

Her şeyin öncesinde belirtilmesi gereken nokta, Sat-Fi cihazını kullanan kişilerin kendi aralarında ücretsiz konuşabilecekleridir. Aynı zamanda, yurtdışı görüşmelerini Sat-Fi cihazı kullanarak gerçekleştiren kişiler, operatörlerinin kendilerine sağladığından, ortalama 12 kat daha uygun fiyata konuşma gerçekleştirebilirler. İnternet kullanımı, çok hızlı olmasa da, Sat-Fi cihazı ile, hiç internete ulaşılamayan bir yerde gerçekleştirilebilmektedir. Akıllı telefonun uydu telefonuna dönüşmesi ile sağlanan tüm bu imkanlar, uydu telefonu gereksinimlerinin hiç birine sahip olmadan kullanılabilmektedir. Ayrıca, sekiz adet telefonun kullanabileceği bir Sat-Fi cihazının fiyatı, bir uydu telefonunun fiyatına denk gelmektedir.

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde satışı gerçekleştirilen Sat-Fi cihazı, önümüzdeki ay itibari ile Avrupa, ve Türkiye’de de satışa sunulacaktır.

Bir önceki yazımız olan Samsung s5620 Monte Fiyatı Ve Özellikleri İle Samsung s5620 Monte başlıklı makalemizde samsung s5620 monte, samsung s5620 monte fiyatı ve samsung s5620 monte özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.