Uzayda Yaşam İçin Geliştirilen Mars Barınağı

Kıyamet senaryolarının yazılmasıyla birlikte, dünyanın dışında bir hayat olup olmadığı düşünülmeye başlanmıştı. Ve buna, uzayda yapılan çalışmalar da eklenince, uzayda yaşamın nasıl olabileceği ile ilgili sorular akılları kurcalamaya başladı. Tam bu sırada, Kuzey Caroline Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümü, uzayda yaşam için gerekli olan, radyasyon ve meteoritlerden astronotları koruyacak bir kumaş ortaya çıkardılar.

Kuzey Carolina Üniversitesi tarafından geliştirilen kumaş malzeme, konforlu bir ev olarak kullanılmaya müsait. Uzaydaki yüksek radyasyondan kişileri koruyabilecek; aynı zamanda meteoritlerini ortadan kaldırabilecek bir yapıya sahip. Bununla birlikte, katlanabilir ve şişirilebilir olma özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Mars gibi bir gezegende, 4 ile 6 astronotun yaşamasına olanak sağlayacak bir malzeme.
Mars barınağı olarak adlandırılan bu kumaş, uzayda yaşam için geliştirilmiş oldukça hafif bir malzeme. NASA’nın, uzaydaki radyasyon ve meteorit gibi tehlikelere karşı bulundurduğu malzemeler genellikle alüminyum ve cam; ancak Kuzey Carolina Üniversitesi tarafından geliştirilen malzeme oldukça hafif; ve taşınması da oldukça kolay.
Uzayda yaşam için, Kuzey Carolina Üniversitesi tarafından hazırlanan mars barınağı, demron olarak adlandırılan radyasyon kalkanı, havayı tutma görevi üstlenen poliüretan gazları geçirmeyen madde; ve ultraviyole ışınları yansıtan altın kaplama film gibi malzemelerden üretilmiştir. Geliştirilen bu maalzemenin, Kuzey Carolina Üniversitesi tarafından, önümüzdeki hafta NASA’ya sunulacağı belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Samsung s5620 Monte Fiyatı Ve Özellikleri İle Samsung s5620 Monte başlıklı makalemizde samsung s5620 monte, samsung s5620 monte fiyatı ve samsung s5620 monte özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.