Windows XP Kullanımı Hala Çok Yüksek

Pek çoğumuz, geliştirilen yeni işlerim sistemi uyumlarını sağlayamayacak duruma geliyoruz; ve kimilerimiz de, yenilenme taraftarı olmadığımızı, hala Windows XP kullanarak gösteriyoruz. Bunun nedeninin ne olduğu ise, hiç birimizin aklına takılan bir soru işareti değildir düşüncesindeyiz. Ve yapılan bir araştırma ile, Windows XP hakkında, ilginç sonuçlar elde edilmiş durumda. Hiç bir işletim sisteminin, Windows XP kadar başarılı olamayacağı ise, tahmin edilenler arasında…

Net Applications şirketi tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, Windows XP, işletim sistemleri arasında, oldukça büyük pazar payına sahip olan tek işletim sistemi; ve her 10 bilgisayardan, en az 8’inde Windows XP kullanıldığı da görülmekte. Net Applications şirketinin yapmış olduğu bu araştırma için, bir de gerekçesi var: Net Applications şirketi, Windows XP’nin, bu denli çok kullanıcıya ulaşan bir işletim sistemi olmasının nedeninin, Microsoft’un Windows XP’den sonra geliştirdiği Windows Vista ile arasında uzun bir zaman olması olarak açıkladı.
Windows XP için yapılan araştırma verilerine göre, 2007 senesinin Kasım ayında, Windows XP, tüm bilgisayarların %83.6’sında kullanılmakta idi. Ve bu oranın sadece XP lisansı olan bilgisayarlar arasından elde edildiğini; ve bir de XP lisansı olmayan windows XP kullanıcılarını düşünecek olursak, durum oldukça açık bir şekilde görülecektir.
2007 senesinde yapılan Windows XP araştırmalarının ardından, Windows XP kullanımı yavaş yavaş gerilemeye başladı. Şu anda, herhangi bir bilgisayar alırken Windows XP bulabilme imkanınızın olmadığı söylenmekte. Ancak, günümüzde Windows XP kullanımı %52.4 seviyesinde. Bu oran ise oldukça yüksek. Özellikle de Windows Vista, ve Windows 7 de kullanımda iken…
Net Applications şirketinin yapmış olduğu açıklamaya göre, şu andan itibaren geliştirilecek olan hiç bir işletim sistemi Windows XP’nin kullanım miktarını ve gücünü yakalayamayacaj. Çünkü, her 3 yılda bir, yeni işletim sistemleri geliştirilecek; ve tam birine alışmışken, bir diğerini kullanacak olan Windows kullanıcıları, bu açıdan da oldukça zor bir alışma devresine girecekler.
Net Applications şirketinin yapmış olduğu bir diğer araştırma ise, Windows 8’in, 2012 Ekim ayında yayınlanması durumunda, Windows XP için Microsoftun vereceği destek süresinin, 2014 yılına kadar olacağı yönünde.

Bir önceki yazımız olan Samsung s5620 Monte Fiyatı Ve Özellikleri İle Samsung s5620 Monte başlıklı makalemizde samsung s5620 monte, samsung s5620 monte fiyatı ve samsung s5620 monte özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.