Telefona Sıvı Kaçması, Islanması

Telefonuma Su Kaçtı, Ne yapmalıyım?

Pahalı bir akıllı telefonu değersiz bir plakaya çevirmek dakikalarınızı alabilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok kişi akıllı telefon kullanmaya başladı ve bu telefon kullanımı bazı sorunlara yol açtı son zamanlarda 04telefonuma su kaçtı şikâyetleri de artmaya başladı. Bilinenin aksine cihaza su dökülmesi elektronik bir şey için can sıkıcı olabilirken akıllı bir telefonun kurtarılabilme ihtimali var. Bu gibi durumlarda hemen hareket etmeniz hayati önem taşımaktadır. Akıllı telefonunuzu kaybetmemek için uygulayabileceğiniz 4 adımlık bir kılavuz derledik telefona su kaçması durumunda bunları uygulayın.

Adım 1: Bataryayı Çıkarın

Bilindiği üzere her akıllı telefonda bataryayı çıkarmak mümkün olmayabilir ancak akıllı telefonunuzda çıkarılabilir bir arka panel varsa hemen kapağı kaydırıp telefonunuzun bataryasını çıkarın.

Adım 2: Veya Telefonunuzu Kapatın

Akıllı telefonunuzun batarya kısmı açılmıyor pek çok kişinin yaptığı hızlı bir şekilde kapatmaktan başka hiçbir seçeneğiniz yoktur. Örneğin bir iPhoneda bu düğmeye birkaç saniye basılı tuttuktan sonra okun sağa doğru kaydırmasıyla gerçekleşir.

Adım 3: İyice Kurutun

Batarya çıkarıldığında veya telefon kapandığında elinize emici bir bez veya kağıt havlu alın ve telefonu iyice kurutun. Telefonun tüm detaylı yerlerini temizlemeye çalışın. Dökülen sıvı sudan başka bir şeyse -yapışkan bir alkolsüz içecek gibi- sonrasında temizlemek için hafifçe nemlendirilmiş bir bez veya kağıt havlu kullanın ve tekrar detaylı olarak temizleyin. Telefonunuzun sıvıyı bir çıkış yolu ile çıkarmasını bulmaya teşvik etmek için hafifçe sallamaktan korkmayın.

Adım 4: Telefonunuzu Bir Kase Pirince Daldırın

Son olarak telefona su kaçması durumunda bu adımı uygulayın. Akıllı telefonunuzu bir kaseye koyun ve etrafını kuru pirinç ile doldurun. Pirinç, doğal bir kurutucudur ve kalan suyu emmeye yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Lg G5 Parmak İzi Nasıl Kaydedilir? başlıklı makalemizde lg parmak izi sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.