Alexa Nasıl Düşürülür Diyenler İçin Öneriler

Alexada nasıl yükselirimWeb sitesi sahiplerinin geneli bilir: Alexada nasıl yükselirim sorusunun yanıtı, Alexa sıralamanızı düşürmek ile alakalıdır. Yani, Alexa değeri düştükçe, siz aslında Alexa’da yükselmiş, ve ilk sıralara daha yakın yerlerde olmuş olursunuz. Bu nedenle, Alexada nasıl yükselirim sorusunun eş anlamlısı aslında, Alexa nasıl yükselir, ya da Alexa nasıl düşürülür ile aynı şeydir. Peki Alexada nasıl yükselirim diyenlerin neler yapması gerekir? Bu yazımızda sizlere, Alexa nasıl yükselir; ya da Alexa nasıl düşürülür sorusunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağız…

Alexa nasıl yükselir diyenlerin ilk yapmaları gereken şey, Arama Motoru Optimizasyonu yapmaktır. Bunun adının kısaca SEO olduğunu belirtelim. Sitenizde SEO uygulayabilmek için, sisteminize uygun eklentiler kullanabileceğiniz gibi, işin uzmanlarından da destek alabilirsiniz. Bu anlamda yazılmış kitaplar da bulunmaktadır. Balık alıp yemektense balık tutmayı öğrenmenin, sizi daha uzun süreli tok tutacağını düşünüyor, ve SEO ile ilgili bilgi edinmenizi öneriyoruz.
Google Webmaster Tools kullanmanız da bir diğer önerimiz. Bu sayede, sitenize Google tarafından daha çabuk erişim sağlanabilir, yeni içerikleriniz daha hızlı indexlenir, ve böylelikle ziyaretçi sayınız artacağı için, Alexa nasıl yükselir sorusunun yanıtını da daha kolay bir şekilde almış olursunuz.
Google Webmaster Tools’a girdiğinizde, Site Haritası ile ilgili olan kısmı da doldurmak, Google botlarının sitenize erişimini kolaylaştıracağı için, Alexa nasıl yükselir sorusunun yanıtları arasında yer almakta; ve sitenize gelen ziyaretçi sayısını arttırmaktadır.
Alexa nasıl yükselir diyenlerin yapmaları gereken bir diğer detay ise, sitelerine sık sık seçici olmak kaydı ile içerik eklemektir. Böylelikle, sitenize gelen kullanıcı sayısı artacağı gibi, onların konularınıza yorum yapabilme olasılığı, aktif katılımlarını da olanaklı hale getirecektir.
İçeriklerinizde kullandığınız etiketleri özenle seçerek, daha kolay arama motorlarında bulunabilmelerini olanaklı hale getirebileceğiniz gibi, diğer siteler ile link değişimi yapabilir, ya da daha iyisi, sadece sizin linklerinizi eklemelerini sağlayabilirsiniz. Bunu ücret karşılığı yapabileceğiniz gibi, çapraz değişim adı verilen şeyi de gerçekleştirebilirsiniz.
Sitenize eklediğiniz içeriklerin özgün olması gerektiğini ise kesinlikle unutmamalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.