BackLink Nedir? BackLink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

BackLink nedirBu yazımızda sizlere BackLink ile ilgili bilgilerden söz ederek, BackLink nedir, BackLink alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir gibi konulardaki bilgilerimizin aktarımını gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de BackLink hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden BackLink nedir sorusunun yanıtına bakalım; sonrasında da BackLink alırken dikkat edilmesi gerekenleri gözden geçirelim:

BackLink nedir? Bir web sitesinin, bir başka web sitesine link vermesi olayına BackLink adı verilmektedir. BackLink’in Türkçe karşılığı Geri Link olarak belirtilmelidir. Eğer ki X bir site, kendi sayfalarından birisinde, ziyaretçilerinin ebidunya.com’a yönelmesini sağlayan bir link vermiş ise, bu duruma BackLink adı verilmektedir. Peki BackLink alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında neler yer alır?
BackLink alırken dikkat edilmesi gerekenler: Her şeyin öncesinde, yeni açılan bir web sitesine BackLink almak ile, eski, içerisinde çok sayıda özgün, site ile alakalı makalesi bulunan bir web sitesinin BackLink alması arasında büyük farklar bulunmaktadır. Web site ile alakalı konularda yazılmış özgün makalesi fazla olan web sitesinin BackLink alması, yeni açılan, ya da içeriği site ile alakalı olmayan, ya da özgün makalesi bulunmayan bir web sitesinin BackLink almasından, en az iki kat daha etkili olacaktır.
BackLink alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan bir diğer detay ise şudur: alacağınız BackLink’in kalıcı olması gerekmektedir. Belirli bir zaman için alınmış olan BackLink, sonrasında kaldırılması durumunda, fayda getirdiği site için zarardan başka şey ifade etmeyecektir. Arama motoru gözünde, yeni bir BackLink alsanız dahi, bunun doğal olmadığı ile ilgili bir imaj bırakmış olursunuz ki bu durum da işinize yaramayacaktır.
Neden BackLink almalıyım? Size BackLink veren site, sizin sitenizi, dolayısı ile sizin yaptıklarınızı, ve kalitenizi destekliyor demektir.Bu nedenle arama motorlarının gözünde daha değerli bir site haline gelirsiniz. Eğer bir de BackLink veren site, sizin sitenizden daha değerli ise, örneğin PageRank değeri sizin sitenizden daha yüksekse, bu durumda sizin sitenizin de PageRank değeri yükselmesi muhtemel bir hal almaktadır.
BackLink almanın faydaları: Her şeyin öncesinde, arama motorlarında sitenizin değeri yükselir. Arama motorları, sitenizi daha sık ziyaret etmeye başlar. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için de BackLink almanız gerekmektedir. Özellikle sizin siteniz ile alakalı bir siteden BackLink alırsanız, ve BackLink aldığınız kelimede, size BackLink veren sitenin arama motorlarındaki sıralaması yüksek ise, bu durum sizin sitenizin de aynı kelimede yükselmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu ifade etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Asus Transformer Pad TF701T Özellikleri Ve Asus Transformer Pad TF701T Fiyatı başlıklı makalemizde Asus Transformer Pad TF701T, Asus Transformer Pad TF701T fiyatı ve Asus Transformer Pad TF701T özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.