Cpanel Subdomain ip Yönlendirme

Cpanel’in sürekli güncelleme alması, dolayısı ile de değişmesi sonucunda, Cpanel subdomain ip yönlendirme ve Cpanel subdomain ip işlemlerini nasıl yapabileceğimizi genellikle unutuyoruz; çünkü bu işlem zaten sık sık uygulanmaması dolayısı ile, gerek alınan güncellemeler, gerek Türkçe – İngilizce dil farkı gibi unsurlar dolayısı ile bizim bir dahaki kullanımımıza kadar zaten değişmiş oluyor. Peki Cpanel subdomain ip’si bize ne için lazım olur? Aslında öncelikle bunu bilmeliyiz.

Cpanel Subdomain ip Ne İşe Yarar?

Bildiğimiz gibi, her web siteyi bir ip adresi ile açabiliriz. Ancak biz Google DNS’leri bile unutan, gerektiğinde internet üzerinden arayıp bulan, aslında unutkan değil, yoğun stres altında bulunan bireyleriz. Biz değil miydik, akıllı telefonlar çıkmadan önce tüm telefon numaralarını aklımızda tutan? Ama artık yoğunuz, aklımızda tutmamız gereken şeylerin sayısı fazla ve beynimiz her ne kadar bilgisayar gibi çalışıyor olsa da, onun tamamını istersek de kullanamayan insanlarız.

Siteme Nasıl Radyo Eklerim?

Bizler, sayılardan oluşan, örneğin 159.268.175.301 şeklinde bir ip adresini aklımızda tutamayabiliriz; ama trradyo.com akılda kalıcı bir adrestir. Bu nedenle bu şekilde domainler alırız. Almış olduğumuz domain için de bir yayın ip’si kullanacaksak, o ip’yi de, radyo.trradyo.com şeklinde bir yönlendirme ile akılda kalıcı bir hale getirebiliriz. İşte Cpanel subdomain ip yönlendirme bu amaçla kullanılmaktadır.

Cpanel Subdomain ip Yönlendirme Nasıl Yapılır?

■ Cpanele giriş yapın.
■ Etki Alanları altında bulunan Zone Editör’e gidin.
■ Eylemler’in hemen altında yer alan A Record’a tıklayın.
■ Karşınıza başlığı Add an A Record for “trradyo.com” olan ve hemen altında Ad ve Adres yazmanız gereken küçük bir pencere çıkacak.
■ Ad yazan yere, Radyo yazarsak, oluşturmuş olduğumuz subdomain, radyo.trradyo.com gibi olacak. Siz de bunun gibi, oluşturmak istediğiniz, domaininizin başına gelmesini istediğiniz kelimeyi, Ad yazan yere yazın.
■ Adres yazan yere ise ip adresini yazacaksınız, ancak başında http; ya da sonunda : ya da / bulunmayacak. Aksi halde, geçersiz bir adres yazmış olduğunuzu belirten bir hata mesajı alacaksınız. Yazacağınız adres, sadece sayı ve noktalardan oluşan ip adresi olmalı.
■ Bir A Kaydı Ekle’ye tıkladığınızda ise işleminiz tamamlanmış olacak. Ve siz artık, ip adresi yerine, oluşturmuş olduğunuz subdomaini yazarak, istediğiniz yere ulaşabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Asus Transformer Pad TF701T Özellikleri Ve Asus Transformer Pad TF701T Fiyatı başlıklı makalemizde Asus Transformer Pad TF701T, Asus Transformer Pad TF701T fiyatı ve Asus Transformer Pad TF701T özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.