Database Error Hatası Çözümü Hakkında Bilgiler

Database ErrorBu yazımızda sizlere Database error hatası ile ilgili bilgilerden söz ederek, Database error hatası çözümünü aktaracağımızı, ve Database error nasıl düzelir sorusunun yanıtları hakkında bilgi sahibi olmanızı olanaklı hale getireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Genellikle, sitenizin bulunduğu server’in MySql’i ile sitenizin veritabanı bağlantısının kopması sonucunda gündeme gelen Database error hatası, zaman zaman, sitenize gelen yoğun ziyaretçi akımı sonucunda da ortaya çıkabilmektedir. Peki Database error nasıl düzelir? Database error hatası çözümünün bir kaç farklı yöntemi olduğunu belirtelim; ve hemen bunlardan söz etmeye başlayalım:

WordPress benzeri bir sistem kullanımı gerçekleştiriyorsanız, muhtemelen sitenizin içerisinde çok sayıda eklenti mevcuttur. WordPress, sık sık güncellenen bir sistemdir. Ve eklentiler de buna paralel olarak düzenli şekilde güncellenir. Eğer WordPress’i günceller, ama eklentileri güncellemezseniz, sürümler arası bir uyumsuzluk problemi ile karşılaşmanız olasıdır. Sisteminizde gereksiz yüklenmeye neden olabilen bu durum, Database error hatası ile karşılaşmanızı olanaklı hale getirebilir.
Database error hatası çözümü için, bir saldırının, sitenize, ya da serverinize yapılıp yapılmadığını da kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu gibi bir durum karşısında Database error hatası ile karşılaşabilirsiniz.
Sözünü etmiş olduğumuz WordPress sitelerde kaynak tüketiminin de çok fazla olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bunu, sitenizin kurulum panelinden, CPU’nun kullanım yüzdesine bakarak gözlemleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.