Google 1. Sayfada Nasıl Çıkılır?

arama motoru optimizasyonuYine son günlerde, webmasterler olarak, hemen hemen hepimizin derdi, Google 1. sayfada çıkmak. Google 1. sayfada nasıl çıkılır şeklinde sorular soranlar için bu anlamda yanıt verenlerin sayısı da oldukça fazla. Bu kişilerden çoğu başarılı, alanında uzman, yani SEO uzmanı… Çoğu ise, başarısız… Kendisini SEO uzmanı olarak tanıtmak sureti ile, Google 1. sayfada çıkmak konusunda insanlara vaatlerde bulunuyor, ama bu anlamda başarılı olamıyor… Peki Google 1. sayfada nasıl çıkılır?

Arama Motoru Optimizasyonu, yani, Search Engine Optimization; yani SEO ile, Google 1. sayfada, hatta 1. sırada çıkmak mümkündür. SEO, SEO uzmanı arkadaşlarımız tarafından çok başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak, her ne kadar başarılı olunsa dahi, Google, 1. sayfada çıkmak adına hiç kimseye garanti vermemektedir. Bunun da ötesinde, Google 1. sayfada çıkmak için hiç bir şekilde ücret talebi söz konusu değildir. Yani diyelim ki, zayıflama sektöründen güzel para kazanacaksınız. Bu nedenle, 1. sayfada, 1. sırada çıkmanız sizin için önemli. Para verseniz? Olmaz… Amacınızı sadece reklam vererek gerçekleştirebilirsiniz…

Arama Motoru Optimizasyonunu başarılı bir şekilde yapabilmek için, sabırla çalışmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Öyle bir sabır ki, bazen 9 aya kadar sürmesi gerekebilir… Peki sonrasında istediğiniz yere ulaştığınızda, burada garanti kalır mısınız? Kesinlikle hayır. Sizin gibi bir 9 ay da herhangi başka birisi çalışabilir, ve sizin yerinizi o alabilir. Sizden önce de 1. sırada başka birisi vardı öyle değil mi?

Ülkemizin en popüler arama motoru Google’dir. Yandex, henüz ülkemizde, hedeflediği kullanıcı sayısına ulaşabilmiş değildir; ve bunu medya reklamları ile düzeltme aşamasındadır. Bu nedenle, webmasterler olarak, hemen hemen hepimizin derdi, Google’de 1. sırada olmaktır.

Şu detay da aklımızdan çıkmamalıdır: Google 1. sayfada olmak için gerekli bazı algoritmalara uyulması gerekmektedir. Bu algoritmalar, sürekli kendilerini yenilemektedirler. Dolayısı ile, bizlerin de yapmamız gereken, sık sık kendimizi yenilemek, bilgilerimizi tazelemek olmalıdır…

Bir önceki yazımız olan Asus Transformer Pad TF701T Özellikleri Ve Asus Transformer Pad TF701T Fiyatı başlıklı makalemizde Asus Transformer Pad TF701T, Asus Transformer Pad TF701T fiyatı ve Asus Transformer Pad TF701T özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.