Organik Hit Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Sağlanır?

organik hit nedirWebmasterler arasında çok sık kullanılan bir kavramdır organik hit. Bu nedenle biz de bu yazımızda sizlere, organik hit ile ilgili bilgilerden söz ederek, organik hit nedir, organik hit ne işe yarar gibi soruların yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Dilerseniz zaman geçirmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için hemen gerçekleştirmeye başlayalım…

Organik Hit Nedir?

Bir siteye bir kullanıcının, bilerek; ve isteyerek girmesi, organik hit olarak isimlendirilmektedir. Arama motoruna, “Organik hit nedir” yazarak bu konuya gelen bir kişi; ya da, adres satırına “ebidunya.com” yazarak sitemize gelen bir kişi, bizim için organik hit olarak isimlendirilmektedir.

Organik Hit Ne İşe Yarar?

Organik hiti fazla olan bir sitenin Alexa sıralaması, organik hiti düşük bir sitenin Alexa sıralamasından daha yüksektir. Google sıralaması da, organik hite bağlı olarak yükselmektedir. Ancak, organik hitin azlık – çokluk durumu ile, Google sıralaması arasında, son zamanlarda, kesin bir ilişki kurulamamaktadır. Organik hiti ebidunya.com’dan daha yüksek olan bir sitenin, organik hit nedir konusunda daha üst sıralarda çıkması durumu söz konusu olmalı iken, günümüzde, organik hiti yüksek olmasa da, Google sıralaması yüksek olan pek çok site bulunmaktadır. Bunun, arama motoru optimizasyonu gibi pek çok nedeni bulunabilmektedir.

Organik Hit Nasıl Sağlanır?

Bunun için bir çok farklı yöntem mevcuttur. Programlar, yönlendirmeler… vs. Ancak, Google’nin gözünde iyi bir yere gelmek için yapacağınız organik hit arttırma çalışmaları, bir zaman sonra Google’nin gözüne batar. Bunun nedeni, sitenize gelen kişilerin, yanlışlıkla geldiklerini görerek hemen çıkmaları; ya da sitenizde, diğer sayfaları gözden geçirmemeleri, veya, sürekli olarak aynı sayfaya gelmeleri olabilir. Google bunu anladığında, hemen sizin için bazı denemeler yapmaya başlar. Ki bu denemelerin en önemlisi de, en istemediğiniz şey olan, sizi geri sıralara çekmektir. Ceza alırsınız kısacası.

Bu noktada yine aynı yere geliyoruz. Arama motoru optimizasyonu yaparak, doğal bir şekilde, sıralamada üstlerde yer alarak elde edeceğiniz organik hit, sizin için çok daha faydalı olacaktır. Çalışma yaparak hemen elde edeceğiniz organik hiti, sabırlı bir şekilde doğal yollardan elde ederseniz, kalıcılığınız da o derece yüksek olacaktır…

Bir önceki yazımız olan Asus Transformer Pad TF701T Özellikleri Ve Asus Transformer Pad TF701T Fiyatı başlıklı makalemizde Asus Transformer Pad TF701T, Asus Transformer Pad TF701T fiyatı ve Asus Transformer Pad TF701T özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.