Özgün Makale Ve SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO nedirBu yazımızda sizlere, kurmuş olduğunuz bir web siteyi üst sıralara çıkartabilmek, ve sonrasında da bulunduğu yerde tutabilmek adına bilmeniz gereken, SEO uyumlu makale ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. SEO uyumlu makale nasıl yazılır sorusunun yanıtları arasında yer alan, SEO uyumlu makale yazmak ile ilgili bilgileri, yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Her şeyin öncesinde belirtelim ki: SEO uyumlu makale yazmak demek, aynı zamanda özgün makale yazmak demektir. Bu nedenle, SEO uyumlu makale yazmak için, özgün makale yazmak hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu nedenle ilk olarak arama motoru ki en çok tercih edilen arama motoru da Google olduğu için Google’ye girmeli, ve insanların daha önceden konu ile ilgili neler aradıklarına bakmalısınız. Arama kısmına ilk olarak “Beyaz” yazdığınızı düşünelim… Sonrasında bir boşluk bırakın, ve bekleyin. Hemen altında, Beyaz Show, Beyaz TV gibi arama önerilerini göreceksiniz. Eğer kendinize, anahtar kelime arıyorsanız, bu anahtar kelimelerden, konunuza, ve elbette sitenize en uygun olanı seçmeniz gerekecektir.
Daha sonra, seçtiğiniz anahtar kelimede Enter tuşuna tıklayarak, daha önce, bu anahtar kelime ile ilgili kimlerin neler yazdığını gözden geçirmeniz gerekmektedir. Özgün makale yazmak demek, sadece makalenin size ait olması değildir. Ne kadar farklı olursanız, o kadar özgün olur, tercih edilir, ve elbette sonrasında da yükselme şansına sahip olarak üst sıralarda yer alırsınız. Bu nedenle, herkesin o konuda değindiği şeyden daha farklı bir şeye değinmeli, ve bu anlamda da özgün olmaya çalışmalısınız.
Artık anahtar kelimeleri bulduk, bulduğumuz anahtar kelime ile ilgili neyi anlatacağımızı da belirledik, şimdi artık, SEO uyumlu makale nasıl yazılır sorusunun yanıtlarını almaya başlayabiliriz. SEO uyumlu makale demek, her şeyin öncesinde, sitenize, yazmış olduğunuz konuyu okumak için gelen ziyaretçiyi, olabildiğince fazla tutmak anlamına gelmektedir. Bu nedenle yazınızı akıcı şekilde yazmalı, gelen kişiyi sıkmamalısınız. Anahtar kelime tekrarı yapmalı, ve özellikle ilk paragrafta tüm anahtar kelimeleri kullanmalısınız, ama, kullandığınız anahtar kelimelerin birbirlerine çok yakın olmamasına, ve tekrarların çok fazla olmamasına da dikkat etmeniz önemlidir.
SEO uyumlu makale en az 150 kelime olmalı, anahtar kelime kullanımı ise 5’i geçmemelidir. Elbette vermiş olduğum sayı 150 kelimelik makale için geçerlidir. 200 kelimelik bir makalede anahtar kelime kullanımı 6 olabilir. Arama motorlarının dikkatini çekmek için ise, anahtar kelimeleri en az bir kez, koyu renk yaparak yazmanız önerilmektedir.
SEO uyumlu makale yazmak için başlık kısmına geldiğimizde, bunu makaleyi bitirmenizin sonrasında yapmanızı tavsiye ediyor, ve makalede anlattıklarınızı, içerisinde anahtar kelime de bulunacak şekilde, olabildiğince kısa olarak yazmanız gerektiğini belirtmeliyiz. SEO uyumlu makalede dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise, noktalama işaretleri, ve yazım kurallarına dikkat edilmesinin gerekliliğidir.

Bir önceki yazımız olan Asus Transformer Pad TF701T Özellikleri Ve Asus Transformer Pad TF701T Fiyatı başlıklı makalemizde Asus Transformer Pad TF701T, Asus Transformer Pad TF701T fiyatı ve Asus Transformer Pad TF701T özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

“Özgün Makale Ve SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.