PageRank Ve PR Hakkında Bilgiler

Pagerank nedirBu yazımızda sizlere, PageRank nedir, PageRank ne işe yarar, ve PageRank nasıl artar şeklindeki soruların yanıtlarından kısaca söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de PageRank hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, gelin zaman kaybetmeden, PageRank nedir sorusunun yanıtını aktararak bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım:

PageRank nedir? PageRank kısaca PR olarak bilinir, bunu sadece internet sektöründe değil, aslında sanat camiasında dahi sıklıkla duyabilirsiniz. Hatta isterseniz ilk olarak sanat camiasındaki PR’den söz edelim: Bazı sanatçılar, albümleri çıktığında, başka sanatçılar hakkında konuşmaya, eskiden yaşadıkları olumsuzlukları anlatmaya başlarlar. Bunun nedeni gündeme gelmektir. Haberlere konu olur, magazin programlarına çıkarlar, ve bu da gündemdeki yerlerini sağlamlaştırır, PR’leri yükselir, albümleri daha çok satar. Benzer durum internet sektörü için de geçerlidir. PageRank nedir sorusunun yanıtına baktığımızda, popülerlik olarak PageRank’ı tanımlayabileceğimizi görürüz.
PageRank nasıl artar? Başka web sitelerinin, sizin web sitenize link vermesi, anlattığı şeylerde, ziyaretçiyi sizin web sitenize yönlendirecek şekilde çalışması, sizi tavsiye ettiği anlamına gelmektedir. Sizi destekleyen web siteler, aynı zamanda sizin PageRank kazanmanızı olanaklı hale getiren sitelerdir. Eğer bir de bu sitelerin PageRank değeri sizin sitenizin PageRank değerinden yüksek ise, siteniz PageRank değeri olarak yükselecek demektir. Ne kadar çok site, ziyaretçilerini sizin sitenize yönlendirecek şekilde link verirse, sizin PageRank değeriniz o kadar artacak demektir.
PageRank ne işe yarar? Sizin hitinizin yükselmesine, arama motorlarında, konularınızın daha üst sıralarda çıkmasına yarayan PageRank, tüm bunların yanında, hit patlamasına neden olmaz, ve bazen, PR 0 olan bir web sitesinin konusunun, PR 5 olan bir sitenin konusundan daha yukarda olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. PageRank daha çok, internet sitenizi satmayı düşündüğünüz zamanlarda, daha fazla para alabilmenizi olanaklı hale getirir.

Bir önceki yazımız olan Asus Transformer Pad TF701T Özellikleri Ve Asus Transformer Pad TF701T Fiyatı başlıklı makalemizde Asus Transformer Pad TF701T, Asus Transformer Pad TF701T fiyatı ve Asus Transformer Pad TF701T özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.