Siteme Nasıl Radyo Eklerim?

LogoPek çok webmaster arkadaşımız, “Siteme nasıl radyo eklerim?” sorusunun yanıtının zor olduğunu, örneğin WordPress radyo eklemenin, bir sürü gereksiz teferruattan ibaret olduğunu düşünmektedir. Bu yazımızda sizlere, WordPress radyo player eklentisi dahi olmadan, sitenize nasıl radyo ekleyebileceğinizi anlatıp, hatta bunun için size bir de kod vereceğiz…

Siteme Nasıl Radyo Eklerim?

WordPress radyo ekleme olayını gerçekleştirebilmek için, WordPress radyo player eklentisine dahi gerek duymaz; hatta bunun için FTP girişi dahi yapmazsınız… Web sitesini yeni oluşturmuş bir kişinin dahi rahatlıkla gerçekleştirebileceği işlem şu şekilde uygulanmaktadır:

İlk olarak WordPress Admin paneline girilir. Ve sonrasında sol menüde yer alan Görünüm’ün altında bulunan Bileşenler’e ulaşılır. Burada, sol tarafta yer alan Metin tutularak sağ tarafa doğru sürüklenip, bırakılır. Başlık kısmına Radyo; ya da eklemek istediğiniz radyonun ismini yazabilirsiniz… Örneğin: MaViMiZ…

Başlığın hemen altına ise, şu HTML kodunu yapıştırmanız yeterli olacaktır:

<audio controls autoplay=”autoplay”><source src=”http://159.253.37.137:9982/;stream.mp3″ type=”audio/mp3″></audio>

Daha sonra Kaydet’e basabilirsiniz. Eğer bu şekilde çalıştıramazsanız, vermiş olduğumuz kodu Footer’in; yani Tema alt kısmının, en sonuna ekleyerek de Kaydet’e basabilirsiniz.

İşte WordPress radyo ekleme işlemi bu kadar kolay… Güle güle kullanın… İyi dinlemeler…

Bir önceki yazımız olan Asus Transformer Pad TF701T Özellikleri Ve Asus Transformer Pad TF701T Fiyatı başlıklı makalemizde Asus Transformer Pad TF701T, Asus Transformer Pad TF701T fiyatı ve Asus Transformer Pad TF701T özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.