Viral İçerik Nedir?

viral-icerik-nedirSon zamanlarda, webmaster sitelerinde bir viral içerik arayışıdır sürüp gidiyor. Hal böyle olunca merak ediliyor: viral içerik nedir, viral içerik nasıl oluşturulur? Pek çoğumuz webmaster sitelerinden müşteri bulup, onlara yazı yazarak para kazanıyor. Ve şimdilerde bu yazıların viral içerik olması isteniyor. O halde bir bağlantı kurarak, viral içerik hakkında bilgi sahibi olmamız gerekiyor demektir. Gelin şimdi bilgilerimizi edinmeye başlayalım…

Viral İçerik Nedir?

Size bu konuda o kadar pratik bir bilgi vereceğiz ki, bir daha viral içerik konusunu hiç unutmayacaksınız… Sizce virüs ve viral kelimeleri arasında nasıl bir benzerlik var? Bilgisayarımıza virüs bulaşmasını istemeyiz değil mi? Biz bir yerden silsek başka bir yere bulaşır çünkü ve genellikle virüslerden format atarak kurtuluruz… Çünkü virüslerin yayılma özelliği vardır; tıpkı dedikodu gibi…

Blogger Nasıl Olunur?

Peki bunun viral içerik ile nasıl bir bağlantısı var? Viral içerik, virüs gibi yayılan içeriktir. Site sahipleri sitelerine viral içerik eklemek isterler; çünkü eklenen bu içerikler, okuyucular tarafından yayılır ve aslında bu kulaktan kulağa reklam gibidir. Reklam için para harcamaya gerek kalmaz. Viral içeriği gören bir okuyucu, onu hemen sosyal medyada paylaşır. Paylaşımı gören diğer kişilerin ise ilgisini çeker ve onlar da söz konusu siteye girip içeriği görmek isterler.

Bu kadar anlatımdan sonra artık viral içerik nedir sorusunun yanıtını hepiniz biliyorsunuz; ama biz yine de bir de teorik yanıt verelim…

Blog İçeriği Nasıl Olmalı?

Viral içerik: Okuyucunun ilgilendiği, görmek istediği ve paylaştığı içeriktir…

Viral İçerik Nasıl Oluşturulur?

Viral içerik oluşturmak için ya sokaktaki insanların neler konuştuğuna bakın; ya da sosyal medyada nelerin paylaşılarak ilgi gördüğünü gözlemleyin. İnsanlar bugünlerde daha çok iyi şeylere ilgi duyuyor. Bunun yanında olumlu, kolay anlaşılan, güldüren, güzel duygular gündeme getiren konular oldukça dikkat çekiyor. Bu anlamda viral içerik uzun konulardan değil, videolardan, görsellerden, maddeler halinde anlaşılır bilgilerden oluşuyır diyebiliriz.

Viral içeriklerin genellikle güncel konular olduğunu hatırlayın. Bu anlamda özgün olmalı, sıkıcı da olmamalısınız. Eğer güncelliği herkesten önce yakalarsanız başarı şansınız artacaktır. Bunu, yabancı kaynaklı siteleri takip ederek başarabilirsiniz. Söz konusu yabancı sitelerden elde ettiğiniz bilgileri kaliteden ödün vermeden Türkçe’ye çevirip sitenizde paylaşın. Ama paylaştığınız hangi içeriğin yeteri kadar ilgi göreceğini de bilmediğiniz için, elinizden geldiğince çok içerik paylaşmayı ihmal etmeyin.

Siteme Nasıl Radyo Eklerim?

Öncelikle içeriğinizi üretin, başlığı ise sonrasında yazın ve yazmış olduğunuz bu başlığın ilgi çekici olması gerektiğini unutmayın. Sosyal medyada paylaşımınızı gören insanların ilk dikkatini çeken, içeriğinizin başlığı olacaktır. Eğer bu başlık ilgilerini çekmezse, sizin içeriğiniz en iyi de olsa, linke tıklayarak açıp okumayacaklardır. Bu nedenle başlıklarınızı düşünerek atın.

Viral içerik, içerisinde ilgi çeken video ve görsellerin olduğu içeriktir. Gerekirse, video; ya da görselleri sosyal medya hesaplarında paylaşabilir, böylece takipçi sayınızı arttırabilir ve paylaşımlarınızla daha fazla kişinin ilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

Kendi videolarınızı da kendiniz oluşturun. En çok ilgi gören videolar, hayvanların ve bebeklerin olduğu videolardır. Bunun dışında, ilgi çeken farklı videolar da hazırlayabilir, YouTube hesabından paylaşıp, viral içerik dahiline de embed kodu sayesinde çekebilirsiniz.

Domain Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sitenize gelen insanların neleri aradığına bakın, sonrasında içeriklerinizi buna göre oluşturun. Bu şekilde viral içerik oluşturmak sizin için daha kolay olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Asus Transformer Pad TF701T Özellikleri Ve Asus Transformer Pad TF701T Fiyatı başlıklı makalemizde Asus Transformer Pad TF701T, Asus Transformer Pad TF701T fiyatı ve Asus Transformer Pad TF701T özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.