WordPress Nasıl Hızlanır Diyenler İçin Öneriler

WordPress nasıl hızlanırBu yazımızda sizlere, internet sitesini WordPress olarak kurmuş olan kişiler için, WordPress nasıl hızlanır sorusunun yanıtları arasında yer alan W3 Total Cache, ve WP Süper Cache eklentileri hakkındaki bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Yüksek oranda kaynak kullanımı gerçekleştiren WordPress sistemler, siteye giren ziyaretçi sayısı arttıkça daha fazla kaynak kullanmaya başlar, ve bu da, WordPress nasıl hızlanır sorusunun yanıtını site sahibi için bilinmesi gerekir hale getirir. Peki o halde biz de size zaman kaybetmeden, WordPress nasıl hızlanır sorusunun yanıtı için kullanılan W3 Total Cache, ve WP Süper Cache eklentileri hakkındaki bilgilerden söz etmeye çalışalım…

W3 Total Cache ne işe yarar? W3 Total Cache eklentisini WordPress siteniz içerisine yüklediğinizde, siteniz, W3 Total Cache tarafından ön belleğe alınır. Bunun sonucunda, sitenizin içerisinde yüklü bulunduğu sunucunun performansı artar, sitenizin açılış süresi daha hızlı bir şekilde gerçekleşmiş olur. JavaScript, CSS, ve HTML dosyalarının küçülmesini olanaklı hale getiren W3 Total Cache, sitenizin arama motorlarına optimizesini de sağlar. Ve bu sayede, hem de sitenizin hızlanması dolayısı ile, sitenize daha çok ziyaretçinin gelmesi olanaklı hale gelmiş olur.
WP Super Cache ne işe yarar? WordPress sitenize yüklemeniz gereken WP Super Cache eklentisi, Türkçe dil desteğinin bulunması dolayısı ile, kullanımı oldukça kolay bir eklentidir. WordPress sitenizi hızlandırır, ve performansının artmasını olanaklı hale getirir. CDN desteği sunan WP Super Cache eklentisi, sayfalarınızı sıkıştırır, ve PHP ön belleğe alır. Sadece bununla da sınırlı kalmayan WP Super Cache eklentisi, sizin için oldukça yararlı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.